KONST / Litografier / Litografi 8102035
nr 810 2035
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Litografi, Karl Axel Pehrson (1921-2005), signerad-57, motivets mått: 10x15
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 25 februari 2013
kl 20:45:23
500 kr
1.000 kr
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson